MINFOS 2022

Predstavniki društva RMED Srečno Zagorje smo se 7. in 8. maja 2022 udeležili sejma mineralov, fosilov in okolja – nakita v Tržiču. V soboto in nedeljo smo na stojnici predstavili občino Zagorje in naše društvo RMED Srečno Zagorje, ki ohranja rudarsko dediščino v Zagorju. Na stojnici se je z nami predstavila tudi naša članica društva Marjeta Hribar – Kuolmi, ki izdeluje nakit iz premoga. Na otvoritvi sejma je predsednik društva Franci Brinovec podaril simbolično darilo – premog iz jame Kotredež organizatorju sejma g. Petru Mikliču – predsedniku društva Plac.

V nedeljo smo pripravili tudi predstavitev našega društva – Društvo RMED Srečno Zagorje se predstavlja s Skokom čez kožo, ki je potekal pred veliko dvorano sejemskega prostora. Na dogodku so v častni rudarski stan skočili organizator g. Miklič in še trije kandidati. Dogodek so s svojim nastopom popestrile tudi Knapovske punce. Ves čas pa nas je budno spremljal tudi jamski škrat Perkmandeljc.

Franci Brinovec


0 Komentarjev

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja